نتفلیکس

نتفلیکس چیست؟‌

نتفلیکس یک پلتفرم و شرکت تولیدکننده محتوای برتر آمریکایی است که در سال ۱۹۹۷ توسط رید هستینگز ( Reed Hastings )  در کالیفرنیا ، آمریکا تاسیس شد. تجارت اصلی این شرکت مبتنی بر اشتراک است که از طریق کتابخانه ای از مجموعه های تلویزیونی و فیلم هایی که خود این شرکت تولید میکند را پخش آنلاین میکند . در جولای ۲۰۲۱ ، نتفلیکس به ۲۱۰ میلیون فالوور در سرتاسر دنیا رسید .

در سال ۲۰۲۰ گزارش شد که درآمد عملیاتی نتفلیکس ۱.۲ میلیارد دلار است .

محتوای نت فلیکس از طریق دستگاه های متصل به اینترنت ، از جمله آن تلویزیون های هوشمند، پخش کننده های بلوری، پخش کننده های رسانه، کنسول های بازی، تلفن های هوشمند و تبلت ها قابل اجراست. البته Netflix رایگان نیست ولی می توانید به مدت ۳۰ روز از آن رایگان استفاده کنید.

Netflix یک سرویس بر پایه خرید حق عضویت است که نیازمند پرداخت هزینه ای ماهیانه از سوی شماست. از سال ۲۰۱۸، قیمت خرید اشتراک نت فلیکس به شکل زیر است:

پایه (Basic) – ۷.۹۹ دلار در ماه برای مشترکین جدید که فقط رزولوشن SD را می خواهند. (همزمان یک دستگاه قابلیت اتصال را دارد)

استاندارد (Standard) – ۱۰.۹۹ دلار در ماه . ویدیو ها نهایتا با کیفیت ۱۰۸۰p قابل نمایش است و هزمان اتصال دو دستگاه مجاز است.

پرمیوم (ویژه) – ۱۳.۹۹ دلار در ماه. ویدیو ها با نهایت کیفیت، ۴K UHD قابل نمایش است و همزمان چهار دستگاه می توانند متصل شوند.

برای خرید اکانت پرمیوم نت فلیکس یا هر نوع اکانت دیگری می توانید از خدمات پرداخت با پی پال وبسایت Pay98 استفاده کنید

عجیب ترین فیلم ها

معمولا هر نوع فیلم جذابی که تا کنون نام آن را شنیده ایم، در این شبکه پخش شده است.

عجیب ترین فیلم ها و پر طرفدار ترین فیلم ها در این شبکه وجود داشته اند.

از جمله می توان فیلم های سینمایی و سریال های بزرگسالان و فیلم هایی برای رده سنی کودکان و انیمیشن اشاره کرد.

نکته دیگر این که از این شبکه به عنوان فعالیت های سیاسی و تبلیغاتی خاص و نامحسوس نیز انجام می شده است.

در ماه های اخیر خبر از رفع فیلتر نتفلیکس برای ایرانیان، سخن های زیادی رفته است که البته درست می باشد. بنیان گذاران این شبکه، تصمیم گرفتند تا بعد از ۳ دهه، محدودیت ها را برای ایرانیان بردارند.

بنابراین حالا می توان از دو طریق ایرانیان را به نتفلیکس متصل کرد

با توجه به اینکه استفاده از این شبکه در ایران منوط به پرداخت ماهیانه است، گفته شده که این رقم به دلیل وجود محدودیت های پرداختی و از طرفی به علت فاصله کلان دلار و ریال، توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

بسیاری از کشور ها که دغدغه دین و رشد مذهب خود را دارند، علاوه بر ایران، جلوی فعالیت آزادانه نتفلیکس را گرفته اند. از جمله این کشورها می توان به اندونزی اشاره داشت.

امکاناتی که در دسترس کاربران قرار دارد چیست؟

کاربران در این شبکه علاوه بر جستجو و تماشای فیلم های مختلف می توانند، به محتویات زیر نیز دسترسی داشته باشند:

بیشتر: گیفت کارت پلی استیشن

وقتی حرف از بزرگترین سرویس پخش ویدیو می شود، باید دانست که رقیب آن علاوه بر آمازون، یوتیوب هم هست. البته هر دو این سرویس ها در ایران فیلتر می باشند و محدودیت هایی وجود دارد. در عین حال استفاده از یوتیوب هنوز ساده تر از نتفلیکس در ایران خواهد بود.